Okiem Wieśniaka
Recenzje można przedstawić za pomocą kciuka

Na wieś niekiedy docierają światowe hity kinowe oraz bestsellery książkowe. Wiem, że niektórych to może zadziwić, ale rzeczywiście tak jest!

Filmy

Oglądam filmy nowsze, najnowsze i te, które były ważne w historii kinematografii a jeszcze się nie zdezaktualizowały. Wprawdzie ostatnie wizyty w kinie dotyczyły filmów z grupy b.o., ale Potwory zaczęły rosnąć, więc i kategorie wiekowe filmów, na które wpuszczają nas do sali kinowej, lekko się podniosły.

Jednak na początku 2019 roku prawie 90% przyznało się do oglądania filmów i seriali online i to codziennie, ale jednak to chyba nie to samo, co kino…
Ja mam daleko do kina i… do podanych wcześniej danych statystycznych.

Książki

Z książkami jest trochę inaczej. Czytam rzadziej i coś innego niż kiedyś. Czasy, gdy czytałem wszystko, co wpadło mi w ręce, dawno minęły, ale…

W 2018 roku badania przeprowadzone przez World Economic Forum wykazały, że Polacy czytają dzienne przez 12 minut. To daje nam… drugie miejsce w Europie! Ex aequo z Finlandią, tuż za Estonią, bo tam czytają… 13 minut dziennie.
Z książkami jest trochę gorzej, bo, zgodnie z badaniami zleconymi przez Bibliotekę Narodową w tym samym roku, tylko 37% moich rodaków przeczytało w ciągu roku jedną książkę, a 9% – siedem.

Nie chcę być statystycznym Polakiem!

Przynajmniej w kwestii oglądania filmów i czytania książek. Nie chcę oglądać filmów, ale chciałbym się znaleźć wśród 9% Polaków, którzy przeczytali średnio trochę więcej niż połowę książki w miesiącu.

Recenzje

Aby tego dokonać postaram się pisać recenzje. Może nie z wszystkich wydarzeń, w których biorę udział i nie każdej książki, którą przeczytam, ale… To takie moje postanowienie, które być może skłoni Czytelników bloga Jestem z Wiochy po sięgnięcie po wybrane tytuły.

I nawet sobie taką wiejską skalę wymyśliłem…

  • 1 – dno
  • 2 – strata czasu
  • 3 – wypełniacz czasu
  • 4 – można obejrzeć / przeczytać
  • 5 – trzeba obejrzeć / przeczytać
  • 6 – wow!

O mnie


Jestem z Wiochy. Kosztuję sól ziemi i walczę z demonami. Rozejrzyj się wokół moimi oczami...

Wieści z Wiochy

Chcę dołączyć

do społeczności Wieśniaków

i otrzymywać

Wieści z Wiochy,

dlatego naciskam ten


przycisk

Nowości w fotkach

Co zabrać ze sobą do szpitala?
1 września – bardzo ważna data
Spider-Man i Potwory z Wiochy
Praca zdalna nie jest dla wszystkich, ale warto jej spróbować
Monopoly Kraina lodu II – klasyczna gra w filmowej odsłonie
Kolonoskopia – badanie dla prawdziwych twardzieli…
Artykuł sam się nie napisze…
Przegrałem bitwę o odchudzanie, ale nie wojnę!
Święty Mikołaj musi mieć stresa