Polityka komentarzy na JestemzWiochy.pl

Polityka komentarzy brzmi groźnie. Jednak coś, co nosi tak szumną nazwę, można zamknąć w jednym zdaniu: traktuj innych tak, jakbyś chciał, aby inni traktowali Ciebie.

W bardziej rozszerzonej formie, to kilka prostych zasad przedstawionych poniżej.

  1. Nie jesteś anonimowy w sieci. Ponosisz odpowiedzialność prawną za swoje wypowiedzi, które naruszają dobra osobiste innych osób.
  2. Komentarze dodawane przez innych użytkowników, odzwierciedlają ich osobiste poglądy i nie muszą być tożsame z moimi. Nie ponoszę odpowiedzialności za ich treść.
  3. Konstruktywna krytyka tak. Krytykanctwo zdecydowanie nie. Mam nadzieję, że potrafisz odróżnić jedno od drugiego.
  4. Sztuką jest pięknie się dzielić. Każda merytoryczna dyskusja jest mile widziana. Komentarze mające na celu obrażanie innych, z jakiegokolwiek powodu, będą usuwane.
  5. Nie dla wulgaryzmów, gróźb, agresji, itp. To nie to miejsce.
  6. Zero spamu. Tego nachalnego jak i tego bardziej inteligentnego. Chcesz się reklamować na mojej stronie – nawiąż współpracę.
  7. Jeżeli twoim językiem ojczystym jest język polski, staraj się pisać bez błędów ortograficznych i poprawnie gramatycznie. Szanuj wzrok i dobre samopoczucie innych.
  8. Nie krzycz. Komentarze pisane wyłącznie wielkimi literami dokładnie to oznaczają.
  9. Wpisy naruszające politykę komentarzy bloga będą usuwane. W kwestiach spornych, decyzja pozostaje w mojej gestii. Jest ona ostateczna i, dla odmiany, nie podlega dyskusji.

Ogólnie chodzi o to, aby dyskusja była przyjemnością. Ideałem – merytoryczna. Prowadzona zawsze z poszanowaniem innych i wysoką kulturą osobistą.

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję, bo często są one dla mnie inspiracją do pisania kolejnych artykułów.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące funkcjonowania serwisu, jak i bezpośrednio mojej osoby, można zgłaszać poprzez formularz kontaktowy.

Wasz Wieśniak